تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
اجرت المثل زن چیست؟

اجرت المثل زوجیت زن چیست و شامل چه چیزهایی است؟

اجرت المثل واژه ای است که خیلی ها با آن آشنایی ندارند چه برسد به آن که بدانند یکی از حقوق قانونی زن در ایام زوجیت می باشد. خیلی از افراد گمان می کنند به موجب اینکه حق طلاق در قانون اسلامی به نفع مرد می باشد مرد هر زمان که خواست با دلیل قانع کننده و بدون آن می تواند همسر خود را طلاق بدهد. اما باید توجه داشت که این امر انجام شدنی نیست مگر اینکه مرد تمامی حق و حقوق قانونی همسر خود و تکالیفی که بر گردنش می باشد را انجام داده باشد.

از جمله این حقوق می توان به حق مهریه، نفقه و اجرت المثل اشاره کرد.

بعد از جاری شدن خطبه عقد تکالیفی بر زن و مرد واجب می شود. از جمله تکالیف زن تمکین عام و تمکین خاص می باشد. تمکین عام عبارت است وظایفی که زن باید در مقابل مرد انجام دهد و مطیع شوهر باشد از جمله اینکه بدون اجازه شوهر بیرون از خانه نرود، تحصیل و کار نکند. تمکین خاص هم به معنای انجام دادن وظایف مربوط به زناشویی در قبال همسر است.

وکیل خانواده می گوید:

دیگر کارهایی که زن در خانه انجام می دهد جزء وظایف و تکالیف وی نمی باشد و او اگر بخواهد می تواند این کارها را انجام ندهد و یا در قبال انجام آنها از مرد تقاضای مبلغی را بکند که به آن اجرت المثل می گویند. مثلا زن می تواند در مقابل شیر دادن به فرزند اجرت المثل دریافت کند.:: برچسب ها : اجرت المثل ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : دوشنبه 9 بهمن 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)