تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
وکیل پایه یک دادگستری | وکیل | مشاوره حقوقی

وکیل خانواده چیست؟

وکیل خانواده ، وظایف و کارهای او موضوعی است که امروزه افراد زیادی از آن اطلاع کافی را دارند. همان طور که هر موجود زنده ای در هر اجتماعی حق و حقوقی دارد در خانواده نیز به عنوان کوچکترین اجتماع این امر وجود دارد. زن و شوهر هر کدام حقوقی دارند که ممکن است از آن اطلاع کافی داشته باشند و یا اینکه از آن بی اطلاع باشند. معمولا وکالت امری است که می تواند در زمینه های گوناگونی مورد نیاز افراد باشند. این کاملا بستگی به این دارد که فرد در چه زمینه ای دچار مشکل شده است.وکیل پایه یک دادگستری که به خوبی به حقوق خانواده واقف باشد می تواند با مشاوره و کمک به خانواده وکالت آن ها را به عهده گرفته و آنها را راهنمایی کنند.

وکیل خانواده مشاوره تلفنی

نباید حتما منتظر باشیم که اتفاق یا مساله ای برایمان پیش بیاید تا بخواهیم به یک وکیل مراجعه کنیم.:: برچسب ها : وکیل خانواده ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : دوشنبه 21 اسفند 1396

معنی تمکین چیست؟

تمکین از جمله تخصصات وکیل خانواده است. با جاری شدن عقد نکاح و صورت گرفتن ازدواج، تکالیف و حقوقی برای زن و شوهر ایجاد می شود.

در رابطه زوجیت ایجاد شده بین زن و شوهر تمکین در عبارت است

از اطاعت زوجه از همسر و خواسته های وی.

اگر بخواهیم کمی تخصصی تر به این موضوع توجه کنیم در واقع دو نوع تمکین داریم:

تمکین عام

این امر در واقع عبارت است از خوش رویی و خوش رفتاری زن با همسر خود و مطیع بودن نسبت به وی و خواسته های شرعی او و آراستگی برای همسر با رعایت اقتضای شان خانوادگی آنها. در واقع تمکین بهتر است که دو طرفه باشد و رعایت همه این ها برای مرد هم لازم است.

در واقع زن باید وظایف همسری خود را نسبت به همسر خویش انجام داده و طبق قانون و شرعیات از همسر خویش اطاعت کند و از او اطاعت کند و به ریاست مرد در خانواده احترام بگذارد. برای تحصیل و کار و رفت و آمد خود از همسر اجازه بگیرد.

در صورتی که مرد خواسته نا متعارف که با شرعیات نیز در تضاد باشد داشته باشد زن می تواند از شوهر خویش اطاعت نکند.

تمکین خاص

این نوع تمکین در واقع مرتبط با رابطه خاص زوجیت و زناشویی می باشد.

زن باید در این رابطه نیز از همسر خویش اطاعت کند.

در صورتی که زن در این امر از همسر خویش اطاعت نکند

مرد می تواند با بهره مندی از مشاوره حقوقی نسبت به عدم انجام تکالیف او شکایت

و خود نیز از انجام تکالیف زوجیت مبرا می شود.
:: برچسب ها : تمکین ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : چهارشنبه 9 اسفند 1396

مشاوره حقوقی خانواده چیست

مشاوره حقوقی خانواده از دیگر مسائلی است که نیاز یک خانواده می باشد. خانواده اجتماعی است که پس از ازدواج مرد و زن تشکیل می شود و شامل زن، شوهر و فرزندان می شود. هر یک از اعضای خانواده حقوقی در برابر دیگر اعضای خانواده دارد که باید محترم شمرده شود و رعایت شود. مشاور حقوقی خانواده وکیل یا حقوقدانی است که در زمینه خانواده و حقوق هر یک از اعضای خانواده به خوبی اطلاعات دارد و توانایی راهنمایی و تبادل اطلاعات را در این زمینه به هر یک از اعضای خانواده دارد.

مشاوره حقوقی خانواده رایگان

همان طور که اشاره شد بهره مندی از مشاوره حقوقی خانواده با حقوقدان مجرب در زمینه حقوق خانواده می تواند بسیار مهم و مفید باشد. به وِیژه برای اموری همچون ازدواج که البته بهتر است که قبل از ازدواج به تمامی حقوق مربوط به همسر و تکالیفی که بر عهده خود است به خوبی واقف شوید و بدون آگاهی لازم وارد نشوند.

مشاوره حقوقی خانواده تلفنی

از دیگر خدمات مشاورین حقوقی دادارتل خدمات مشاوره به صورت تلفنی و یا آنلاین است.

در این نوع از مشاوره ها که معمولا برای کسانی انجام می شود

که ترجیح می دهند مشاوره به صورت تلفنی باشد.

گاهی ممکن است کار فراتر برود و بعد از پیش آمدن اختلافات در خانواده و بین زن و شوهر کار به دادگاه و دادسراها کشیده شود. در این صورت مشاورین حقوقی خانواده در قوه قضاییه حضور دارند که می توانند راهنمایی های لازم را به شما عزیزان ارئه دهند.:: برچسب ها : مشاوره حقوقی خانواده ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : شنبه 21 بهمن 1396

سفته بابت حسن انجام کار چیست ؟

سفته بابت حسن انجام کار عبارتی است که کارجویان امروز پس از مراجعه برای استخدام با آن مواجه می شوند.

این ضمانت می تواند به صورت چک یا سفته تضمینی باشد و در وجه کارفرما باشد.

معمولا افرادی که چک ندارند اقدام به تهیه سفته از بانک ها و یا دکه های روزنامه فروشی کرده و آن را به کارفرما تحویل می دهند.

خیلی ها شاید ندانند که با این کار در واقع چه تعهداتی را پذیرفته اند.

سفته بابت حسن انجام کار وصول می شود؟

مشاور حقوقی پاسخ می دهد:

برای وصول چک تضمینی می تواند به سه طریق اقدام کرد

که می تواند حقوقی یا کیفری یا اجراییه ثبتی باشد

اما درباره سفته فقط یک راه مطالبه دارد و آن طرح دعوی در مراجع قضایی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر از مشاوره حقوقی بهره مند شوید.:: برچسب ها : سفته بابت حسن انجام کار ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : شنبه 14 بهمن 1396

ضرب و شتم همسر و کتک زدن

ضرب و شتم همسر چه از سوی مرد به زن و چه بر عکس از عناوینی است که ممکن است در زندگی زناشویی افراد پیش بیاید که در این صورت زن می تواند به دادگاه مراجعه کند.

وکیل خانواده می گوید:

برخی افراد بدون توجه به حریم امنی که باید در خانواده وجود داشته باشد و یا به دلایل روانی ممکن است اقدام به ضرب و شتم و کتک کاری با همسر خویش بنمایند. در این صورت اگر این عمل تکرار شود و تبدیل به یک عادت شده باشد زن می تواند با مراجعه به دادگاه و ادعای عسر و هرج کند. همان طور که می دانید این یکی از شرایط ضمن عقد است که در هنگام عقد امضا می شود و طبق آن در صورت بروز چنین رفتاری از سوی مرد، زن حق طلاق پیدا می کند.

اگر زن امنیت جانی نداشته باشد و این امر ثابت شود دادگاه حکم بازگشت زن به منزل شوهر را نخواهد داد و زن می تواند تمکین نکند و تا زمان طلاق در منزل پدر و مادر خود زندگی کند.

مجازات ضرب و شتم همسر و کتک زدن زن توسط شوهر

ضرب و شتم و کتک کاری و ایجاد جراحت بر بدن کسی جرم می باشد و در صورتی که اثبات شود زن می تواند با گرفتن وکیل اقدام به شکایت کیفری از مرد کند و در دادگاه او را محکوم به پرداخت دیه کند.:: برچسب ها : ضرب و شتم همسر ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : چهارشنبه 11 بهمن 1396

اجرت المثل زوجیت زن چیست و شامل چه چیزهایی است؟

اجرت المثل واژه ای است که خیلی ها با آن آشنایی ندارند چه برسد به آن که بدانند یکی از حقوق قانونی زن در ایام زوجیت می باشد. خیلی از افراد گمان می کنند به موجب اینکه حق طلاق در قانون اسلامی به نفع مرد می باشد مرد هر زمان که خواست با دلیل قانع کننده و بدون آن می تواند همسر خود را طلاق بدهد. اما باید توجه داشت که این امر انجام شدنی نیست مگر اینکه مرد تمامی حق و حقوق قانونی همسر خود و تکالیفی که بر گردنش می باشد را انجام داده باشد.

از جمله این حقوق می توان به حق مهریه، نفقه و اجرت المثل اشاره کرد.

بعد از جاری شدن خطبه عقد تکالیفی بر زن و مرد واجب می شود. از جمله تکالیف زن تمکین عام و تمکین خاص می باشد. تمکین عام عبارت است وظایفی که زن باید در مقابل مرد انجام دهد و مطیع شوهر باشد از جمله اینکه بدون اجازه شوهر بیرون از خانه نرود، تحصیل و کار نکند. تمکین خاص هم به معنای انجام دادن وظایف مربوط به زناشویی در قبال همسر است.

وکیل خانواده می گوید:

دیگر کارهایی که زن در خانه انجام می دهد جزء وظایف و تکالیف وی نمی باشد و او اگر بخواهد می تواند این کارها را انجام ندهد و یا در قبال انجام آنها از مرد تقاضای مبلغی را بکند که به آن اجرت المثل می گویند. مثلا زن می تواند در مقابل شیر دادن به فرزند اجرت المثل دریافت کند.:: برچسب ها : اجرت المثل ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : دوشنبه 9 بهمن 1396

وکیل کیفری کیست و شکایت کیفری چیست؟

وکیل کیفری می گوید:

حتما در رابطه با شکایت کیفری و شکایت حقوقی چیزهایی شنیده اید و می خواهید بدانید شکایتی که شما به دنبال مطرح کردن آن هستید کیفری است یا حقوقی؟

اگر شخصی مرتکب عملی شد که طبق قانون کار او جرم بوده و بتوان برای او مجازات تعیین کرد می توان نسبت به این فرد شکایت کیفری تنظیم کرد. برای این منظور می توانید به وکیل کیفری مراجعه نمایید و شکایت خود را تنظیم نمایید. البته طرح این شکایت مثل شکایت های دیگر کار خیلی سختی نیست اما توجه به نکات و ریزه کاری هایی می تواند به شما در تنظیم یک شکایت کیفری کمک کند.

شکایت های کیفری اول باید در دادسرا مطرح شود و طرح شکایت خطاب به دادستان گزارش شود و نام و نشان و آدرس کامل شخص مظنون به طور دقیق نوشته شود.

وکیل کیفری | تفاوت دعوای کیفری و دعوای حقوقی

دو عنوان دعوای کیفری و دعوای حقوقی با هم متفاوت هستند. در واقع دعوای کیفری کاری است که در صورت ارتکاب به آن مجازات برای فرد تعیین می شود. ولی در دعوای حقوقی مجازات وجود ندارد و همین که افراد حق و حقوق قانونی یکدیگر را بدهند کافی است.

شکایت های کیفری به این صورت است که حتی اگر شاکی شکایت خود را پس بگیرد باز هم پرونده بسته نمی شود اما شکایت های حقوقی در صورت پس گرفتن شکایت توسط شاکی پرونده بسته می شود.:: برچسب ها : وکیل کیفری ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : چهارشنبه 4 بهمن 1396

درخواست طلاق در قانون اسلامی به چه صورت است؟

وکیل طلاق می گوید:

ازدواج پیمان مقدس آسمانی است که بین زوجین بسته می شود و طی آن هر یک از زوجین متعهد می شوند که حقوق یکدیگر را محترم شمرده و در محقق ساختن آن تلاش کنند.

قبل ازدواج حتما باید تمام موارد مد نظر قرار داده شود تا خدایی نکرده بعد از آن متوجه عدم تفاهم و تصمیم به طلاق پیدا نکنند.

در صورتی که زوجین تصمیم به جدایی گرفتند می توانند با مراجعه به وکیل پایه یک دادگستری در رابطه با طلاق از هم جدا شوند. در نظر داشته باشید که در صورتی زوجین می توانند از هم جدا شوند که تمام حق و حقوق مرد و زن پرداخت شده باشد و یا به تفاهمی در این بحث رسیده باشند. در صورت برخوردن به مشکل در زمینه مهریه و نفقه می توانید به وکیل مهریه و وکیل نفقه مراجعه فرمایید.:: برچسب ها : وکیل طلاق ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : سه شنبه 3 بهمن 1396

مشاوره حقوقی خانواده از دیگر مسائلی است که نیاز یک خانواده می باشد. خانواده اجتماعی است که پس از ازدواج مرد و زن تشکیل می شود و شامل زن، شوهر و فرزندان می شود. هر یک از اعضای خانواده حقوقی در برابر دیگر اعضای خانواده دارد که باید محترم شمرده شود و رعایت شود. مشاور حقوقی خانواده وکیل یا حقوقدانی است که در زمینه خانواده و حقوق هر یک از اعضای خانواده به خوبی اطلاعات دارد و توانایی راهنمایی و تبادل اطلاعات را در این زمینه به هر یک از اعضای خانواده دارد. با مسائلی که ممکن است که هر خانواده با آن مواجه شود و مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید و یا برای افزایش اطلاعات در رابطه با حقوق خود در خانواده بهتر است که از راهنمایی های مشاوره حقوقی بهره برد که می تواند بسیار راهگشا باشد.

مشاوره حقوقی خانواده رایگان

همان طور که اشاره شد بهره مندی از مشاوره حقوقی خانواده با حقوقدان مجرب در زمینه حقوق خانواده می تواند بسیار مهم و مفید باشد. به وِیژه برای اموری همچون ازدواج که البته بهتر است که قبل از ازدواج به تمامی حقوق مربوط به همسر و تکالیفی که بر عهده خود است به خوبی واقف شوید.:: برچسب ها : مشاوره حقوقی خانواده ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : سه شنبه 3 بهمن 1396

وکیل نفقه | همه چیز درباره نفقه

در باب وکیل نفقه که مربوط به امور مربوط به وکیل خانواده است اطلاعاتی را تقدیم حضور می کنیم.

در لغت نفقه هم خانواده انفاق و به معنای کمک و نیکوکاری است.

قانون مدنی نفقه را به این صورت معنا می کند:

نفقه به معنای مسکن، خوراک، البسه و اثاث منزلی است که به طور متعارف به زن تعلق می گیرد و با وضعیت او مناسب باشد. مثلا اگر زن در منزل پدری عادت به داشتن خادم داشته باشد، در منزل شوهر نیز داشتن خادم جزو نفقه محسوب می شود.

  1. نفقه در عقد دائم به شوهر واجب می شود.
  2. اگر زن تمکین نکند و وظایف همسری را انجام ندهد نفقه به او تعلق نخواهد گرفت.
  3. بعد از طلاق تا زمان عده نفقه به عهده ی شوهر می باشد.
  4. زن می تواند در صورت عدم پرداخت نفقه توسط شوهر به دادگاه مراجعه و شوهر را محکوم کند.


:: برچسب ها : وکیل نفقه ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : يکشنبه 1 بهمن 1396

در صورت عدم تخلیه ملک توسط مستاجر چه باید بکنیم؟

عدم تخلیه ملک توسط مستاجر از ملک مربوطه یکی از مشکلاتی است که امکان دارد برای صاحب خانه ها پیش بیاید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وکیل دادگستری مراجعه و از مشاوره حقوقی ایشان استفاده بنمایید.

در این مورد مقاله رایگانی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم تا بتوانید با اقدامات لازم برای این منظور بیشتر آشنا شوید.

می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

عدم تخلیه ملک توسط مستاجر:: برچسب ها : عدم تخلیه ملک توسط مستاجر , وکیل , مشاوره حقوقی ,
ن : مشاوره حقوقی
ت : يکشنبه 1 بهمن 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)